Pårupholm Rideskole

Paarupholm Rideskole

Vi skaber venskaber for livet!

Opslagstavle

Startliste  26/9 - 2020


Der vil være mundbind og sprit tilgængligt på stævnepladsen. Vi anbefaler alle at benytte sig af de opstillede stole pladser. Vi anbefaler alle at formindske kram og håndtryk.
Pas på hinanden :)




Alle tider er ca. tider og der kan forkomme ændringer og forsinkelser. 

Kom i god tid ;)


Virker startlisten en smule rodet - tjek den da på computeren. 



Dressur


Klasse 1
LD1 - Pony 

Starttidspunkt: 9.00 

2 starter.


1. Noah H. Hesselberg             - Agnes 


2. Victoria P. Larsen                 - Filur



Klasse 2

LC1 - Pony

Starttidspunkt: 9.30 

4 starter.


1. Freja Clausen                      - Wanda 


2. Kathrine N. Hansen              - Hansen


3. Carla L. K. Hansen               - Linka 


4. Thea Skovgaard                   - Zorajah



Klasse 3 

LD1, LC1, LC2 & LC3 - Hest 

Starttidspunkt: 10.15 

11 starter.


1. Anne Corneliussen                 - Sölldögg fra Shadhauge        - LD1


2. Louise T. S. Pedersen             - Facet                                   - LC3


3. Christina G. E. Skovgaard       - Devine                                - LC2

 

4. Emma Pedersen                     - Mawerick                             - LD1


5. Julie Juhl                               - Filur                                    - LC1


6. Anne Corneliussen                 - Sölldögg fra Shadhauge         - LC1


7. Rikke U. Mogensen                - Anakin                                 - LC1


8. Mille Johansen                       - Devine                                 - LC1


9. Louise Dyreborg                     - Fritz                                    - LC2


10. Emma Søndergaard              - Mawerick                             - LC1


11. Julie W. Riber                       - Devine                                 - LC1



Klasse 4

Voksenhold 

Starttidspunkt: 11.30 


1. Sofie Traynor                          - Anakin 


2. Winni Vagtholm                       - Jasper



Klasse 5

Holdridning m. trækker

Starttidspunkt: 12.00 


Hold 1

1. Solja Grandal                          - Wanda


Hold 2

2. Sommer T. Bonnicksen             - Wanda 


3. Milica Markovic                        - Nikki


Hold 3

4. Elea Kornfeld                           - Wanda


5. Malte T. Jensen                        - Guffi 


Hold 4 

6. Severin B. Mogensen                - Wanda


7. Lili Hodor                                 - Nikki 




Klasse 6

Holdridning u. trækker

Starttidspunkt: 13.15


Hold 1

8. Isabella L. Kristensen                   - Wanda


9. Julie F. Espersen                          - Anakin


10. Jasmin I. Poulsen                       - Sabrina


11. Vigga S. Carlsen                         - Guffi 



Hold 2 - ca. 13.30

12. Victoria P. Larsen                        - Filur


13. Filippa B. Kramer                        - Guffi 


14. Anne F. Andersen                        - Nikki      


15. Mathias H. Lange                        - Sabrina



Hold 3 - ca. 13.45

16. Molly A. Traynor                          - Anakin


17. Camille F. Andersen                     - Filur


18. Alfred Vestergaard                      - Sabrina


19. Anna Zoega                                - Nikki



Hold 4 - ca. 14.00

20. Caroline D. K. Jensen                   - Tulle


21. Thea H. Kofoed                            - Wanda


22. Clara O. Wither                            - Guffi 


23. Freja N. Kirkedal                          - Filur



Hold 5 - ca. 14.15

24. Anna Hochnowski                        - Filur


25. Emilie F. Ellekjær                         - Mawerick 


26. Natazja J. B. Pedersen                 - Anakin


27. Johannes H. Søndergaard            - Guffi 



Hold 6 - ca. 14.30 

28. Emilie B. Lorentzen                     - Wanda


29. Karla B. Pallesen                         - Guffi 


30. Gyrithe E. Jeldal                         - Anakin


31. Maya B. Mejlbjerg                       - Nikki



Hold 7 - ca. 14.45

32. Augusta Frederiksen                    - Tulle


33. Nayah Andersen                          - Wanda


34. Isabella Rosenfeldt                      - Guffi 


35. Sofie Sims-Nielsen                      - Sabrina 


36. Linea Nissen                               - Filur



Hold 8 - ca. 15.00

37. Josefine Pedersen                       - Mawerick


38. Frederikke Jørgensen                  - Anakin


39. Kristine Vagtholm                       - Sabrina


40. Anna Jørgensen                          - Guffi 




Spring 


Klasse 7 

Spring - Pony 

Metode B0

Starttidspunkt: 16.00


1. Emilie F. Ellekjær                           - Tulle                        - 30 cm 


2. Jamin I. Poulsen                            - Nikki                       - 30 cm 


3. Frederikke Jørgensen                     - Anakin                     - 30 cm


4. Emilie F. Ellekjær                           - Tulle                        - 40 cm 


5. Jasmin I. Poulsen                           - Nikki                       - 40 cm 


6. Frederikke Jørgensen                      - Anakin                    - 40 cm 


7. Freja Clausen                                 - Wanda                    - 40 cm 


8. Noah H. Hesselberg                        - Agnes                      - 50 cm 


9. Karoline Hjorth                              - Starlight                   - 50 cm


10. Freja Clausen                               - Wanda                     - 50 cm 


11. Josefine Hjorth                             - Shivas                     - 50 cm 


12. Carla L. K. Hansen                        - Jasmin                    - 60 cm


13. Noah H. Hesselberg                      - Agnes                      - 60 cm 


14. Karoline Hjorth                             - Starlight                  - 60 cm 


15. Josefine Hjorth                             - Shivas                     - 60 cm 


16. Carla L. K. Hansen                        - Jasmin                     - 70 cm 


17. Thea Skovgaard                            - Zorajah                   - 70 cm 


18. Carla L. K. Hansen                         - Linka                      - 70 cm 


19. Thea Skovgaard                             - Zorajah                  - 80 cm 


20. Carla L. K. Hansen                         - Linka                      - 80 cm 



Klasse 8 

Spring - Hest 

Metode B0 



1. Christina G. E. Skovgaard                  - Devine                    - 60 cm 


2. Christina G. E. Skovgaard                  - Devine                    - 70 cm 


3. Cecilia D. F. Madsen                           - Lady Zara               - 80 cm 


4. Cecilia D. F. Madsen                           - Lady Zara               - 90 cm 






Stævne


Vi vil gerne invitere jer alle til stævne Lørdag d. 26 september 2020.
Der vil være klasser på alle niveauer så alle kan være med.

Husk at stævnet tæller med når vi regner ud hvem der skal have de store pokaler til sommerfesten for mest vindende ryttere!!

Program for dagen kan ses på hjemmesiden senest dagen før stævnet.

Tilmelding til stævnet koster 75 kroner for medlemmer og 115 kroner for ryttere udefra. (De 40 kroner er for medlemskab i en måned)

Sidste tilmelding onsdag d. 23. september 2020
Hvis man ikke har mulighed for at udfylde blanketten, kan tilmeldelse også ske på
cilla-madsen@hotmail.com  

Vi glæder os til at se så mange som muligt

Venlig Hilsen

Aktivitetsudvalget &
Bestyrelsen
Pårup Rideklub 



Tilmeldingblanket bliver udleveret i cafeteriet.






PÅR mærker



Fra November måned af vil der være mulighed for at deltage i PÅR mærke kurser. 



Kurset vil forløbe over en weekend, hvor man modtager både teoretisk og praktisk undervisning omkring hesten.



Der vil blive servert frugt og frokost.

Teoritimer består af 5 forskellige kurser.



Man skal have gennemført kursus 1 før man kan deltage i kursus 2 osv.



Pris. 300kr. pr.  kursus


Man skal være minimum 7 år for at deltage i kursus 1.


Holdet skal bestå af minimum 10 pr. hold.

Max 20 deltagere pr. hold.

Underviser: Cecilia Madsen 



PÅR mærke 1. - første hold

d. 7 November klokken 9.00 - 16.00

og

d. 8 November klokken 9.00 - 16.00


Sidste tilmelding fredag d. 30 Oktober

Tilmelding til cilla-madsen@hotmail.com



Stævne


Vi vil gerne invitere jer alle til stævne Lørdag d. 21. November 2020.
Der vil være klasser på alle niveauer så alle kan være med.

Husk at stævnet tæller med når vi regner ud hvem der skal have de store pokaler til sommerfesten for mest vindende ryttere!!

Program for dagen kan ses på hjemmesiden senest dagen før stævnet.

Tilmelding til stævnet koster 75 kroner for medlemmer og 115 kroner for ryttere udefra. (De 40 kroner er for medlemskab i en måned)

Sidste tilmelding onsdag d. 18. November 2020
Hvis man ikke har mulighed for at udfylde blanketten, kan tilmeldelse også ske på
cilla-madsen@hotmail.com  

Vi glæder os til at se så mange som muligt

Venlig Hilsen

Aktivitetsudvalget &
Bestyrelsen
Pårup Rideklub 



Tilmeldingblanket bliver udleveret i cafeteriet.




Paarupholm Rideskole

Paarupvej 68a

5210 Odense NV



Mail: paaruprideklub@gmail.com 


Åbningstider:

Man-Fre: 08.00-22.00

Lør-Søn: 08.00-18.00

Følg os på facebook og følg endnu bedre med i hverdagen på Paarupholm. 

Bare tryk på facebook logoet 

Copyright © Alle rettigheder forbeholdes